galeria sztukpuk | wydarzenia | galerie | forum-teksty | recenzje | archiwum | linki | kontakt

 

 

Kraków

Rynek Główny 30

tel.012 423 26 52

http://www.foliaclub.pl

info@dubfolia.pl

 

 

 

Klub "Folia Concept Club"

 

wydarzenia 2006

MONOGRAFICZNA PREZENTACJA TWÓRCZOŚCI

BARTOSZ MUCHY

wystawa prac, pokaz filmów, koncert zespołu Maria Celeste.

Bartosz Mucha urodzony w Krakowie w 1978 roku. Z wykształcenia artysta grafik, projektant 2 i 3D, wokalista, twórca marki poor design.

Twórczość Bartosza Muchy sytuuje się na pograniczu sztuki i designu. Artysta posługuje się pojęciem "fiksacji funkcjonalnej" oznaczającej nieumiejętność dostrzeżenia nowego użycia obiektu skojarzonego uprzednio z innym celem. Mucha występuje przeciwko stereotypom dotyczącym funkcjonalności przedmiotów użytkowych jak i schematom dotyczącym sposobów życia we współczesnym społeczeństwie, projektuje obiekty, których podstawową cechą jest łamanie stereotypów, ukazanie wielu różnych możliwych sytuacji, w których ten sam obiekt prezentuje coraz to nowe właściwości. Funkcjonalność tworzonych przez niego przedmiotów jest niezaprzeczalna, choć jak mówi sam artysta jest ona wypadkową formy.

Agata Nowicka

Dziś Endo!

18.11.06 - sobota godzina 19.00

ENDO, czyli Agata Nowicka to młoda ilustratorka, która poznała już smak kariery. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Artystka rysuje od dzieciństwa, zawsze było to jej ulubione zajęcie. Pierwsze prace na komputerze zaczęła rysować piętnaście lat temu, kiedy jej brat dostał swojego pierwszego PC. Agata Nowicka robiła ilustracje między innymi do "Elte",
teraz rysuje głównie okładki "Lampy" (http://lampa.art.pl) i ilustracje do "Aktivist Exklusiv" (http://www.exMusiv.pl). Zdarzają się też plakaty, okładki płyt, ilustracje do książek.

Rysowanie dla Agaty jest niezwykle przyjemne - odrywa od rzeczywistości i pozwala zachować młodość. Jest jednak o tyle trudne, że ciągle towarzyszą mu
wątpliwości. Po wielu godzinach pracy przy komputerze zaczyna brakować dystansu, dlatego młoda ilustratorka chętnie pokazuje swoje prace innym, jest ciekawa ich uwag.
Jedna z jej ulubionych rysowniczek - Yuko Shimizu - mówi, że będzie mogła nazywać siebie rysownikiem po dziesięciu latach pracy w tym zawodzie. W takim razie przed Agatą jeszcze 7 lat ciężkiej pracy, a to, co osiągnęła do tej pory, jest dopiero początkiem drogi.

"Folia Concept jako Formacja Artystyczna i reaktywacja spuścizny Rahima Blaka"

od 6 X 2006

fotoreportaż z wernisażu

Zapraszamy do zapoznania się z nową grupą artystyczną "Folia Concept", jednocześnie będącą kreacją Rahima Blaka jak i precyzyjnie dobraną grupą ludzi, która jak niegdyś Grupa Krakowska wokół Kantora, tak dzisiaj wokół Rahima Blaka koncentruje swoje ambicje artystyczne i czerpie ze spuścizny swego duchowego ojca. Obok siebie zaprezentowani będą członkowie grupy, którymi są m.in. Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski, Katarzyna Likus, Wiktor Zin, Bracia Janiccy.

Wszystkie zaproszone do projektu osoby miały wpływ na twórczość lub były tematem twórczości Rahima Blaka. Prezentacja najnowszego projektu odbędzie wraz z otwarciem Klubu, który nosi tą samą nazwę, co formacja i stanie się głównym miejscem realizacji repertuaru wydarzeń artystycznych inspirowanych powstaniem grupy. Stworzenie grupy artystycznej, jest manifestem regresu na powstawanie dużych grup artystycznych, a zaproszenie znanych osób spoza świata sztuki wskazuje na ich specyficzny wpływ na kształt i charakter dzieł i postaw artystycznych.

Prezentacja Projektu Rahima Blaka. 6 X 2006 w Klubie "Folia Concept Club", Rynek Główny 30,

wydarzenia 2007

 

wydarzenia 2008

 

wydarzenia 2009

 

galeria sztukpuk | wydarzenia | galerie | forum-teksty | recenzje | archiwum | linki | kontakt


Copyright by "SZTUK PUK" 2001 - 2007 Kraków , Ryszard Bobek, Filip Konieczny